Pokud uvažujete nad změnou dodavatele zemního plynu, v rozhodování by vám mohla pomoci také kalkulačka plynu. Kalkulačka zemního plynu, kterou naleznete na internetu, vám totiž po zadání základních informací dokáže spočítat, kolik zaplatíte za zemní plyn u jednotlivých dodavatelů a kolik ušetříte oproti stávajícímu dodavateli.

Srovnání nabídek dodavatelů plynu

Kalkulačka plynu je jednoduchým a přitom rychlým způsobem, jak můžete porovnat nabídky jednotlivých dodavatelů zemního plynu ve vašem regionu. Během několika minut se tak bude moci vyznat v množství nabídek dodavatelů plynu a také zjistíte, zda se vám případná změna dodavatele zemního plynu po finanční stránce opravdu vyplatí.

  • Zadejte vaše údaje a srovnejte nabídky dodavatelů plynu.
  • Vyberte si levnějšího dodavatele a začněte šetřit v průměru až 5 000 Kč

Jaké informace do kalkulačky plynu zadávat?

  • Přesnou roční spotřebu zemního plynu v MWh (případně v kWh či v m3). Tyto údaje naleznete na faktuře od vašeho stávajícího dodavatele zemního plynu.
  • Kraj a okres, v němž bydlíte.
  • Aktuální datum.
  • Druh bydlení. Na výběr zpravidla máte mezi rodinným domem a bytem.
  • Způsob využití zemního plynu. Označte, zda plyn používáte k vytápění, vaření nebo i k ohřevu vody.
  • Stávajícího dodavatele zemního plynu.

Tabulka s cenami

Poté si můžete nechat kalkulačkou plynu spočítat případnou úsporu. Kalkulačka plynu vám vygeneruje srozumitelnou tabulku s cenami jednotlivých dodavatelů. Na prvních místech tabulky se přitom zpravidla zobrazují nejvýhodnější nabídky, díky nimž by vaše domácnost mohla ušetřit až několik tisíc korun ročně.

Kalkulačka plynu na webu

Jednotlivé kalkulačky zemního plynu můžete najít například na těchto webových stránkách:

Závěrečné upozornění

Měli byste ovšem myslet na to, že také v případě kalkulaček plynu by mohlo docházet k jisté manipulaci s daty a s postavením jednotlivých dodavatelů zemního plynu v žebříčku. Internetovou kalkulačku plynu totiž musí někdo financovat. Jestliže do ní vloží peníze společnost, která obchoduje s energiemi, bude si chtít pravděpodobně ve srovnání udržet první místo.

Pokud chcete prostřednictvím kalkulaček plynu nalézt levnějšího dodavatele, nespoléhejte se pouze na jednu konkrétní kalkulačku, ale využijte služeb kalkulaček plynu z více českých internetových portálů. A poté srovnávejte.